facebooktwitteryoutube
MÁ TO SMYSL. TŘIĎTE ODPAD.

Bioodpad v Olomouci mohou nově i lidé na sídlištích

„Od středy 12. srpna budeme kontejnery o objemu 660 litrů rozmísťovat do vybraných lokalit města s převládající bytovou zástavbou, kde občané projevili zájem o možnost třídění bioodpadu," uvedla vedoucí oddělení odpadového hospodářství magistrátu Jana Matzenauerová.

Nově se proto hnědé kontejnery na bioodpad objeví v Hejčíně, Nedvězí, Neředíně, na třech místech městské části Nová Ulice, na Nových Sadech i na Povelu. „Pokud se pilotní projekt osvědčí a kvalita vytříděného bioodpadu z olomouckých sídlišť bude odpovídat požadavkům následujícího zpracování, uvažujeme do budoucna o rozšíření počtu kontejnerů také do dalších lokalit města," objasnil náměstek primátora Aleš Jakubec, který má oblast životního prostředí na starosti.

O tom, co do nádob na bioodpad patří a co naopak ne, bude zřetelně uvedeno na nálepkách umístěných přímo na biokontejnerech. „Upozorňujeme občany, aby do kontejnerů odkládali jen uvedené druhy bioodpadu rostlinného původu. Bioodpad je potřeba do kontejnerů volně vysypat, nelze jej odkládat v igelitových sáčcích nebo pytlích," zdůraznila vedoucí oddělení odpadového hospodářství. „Důvodem jsou požadavky smluvní kompostárny, která následně zajišťuje zpracování sesbíraného bioodpadu. Ten totiž není možné dále dotřiďovat a je proto potřeba dodržet maximální čistotu vytříděného materiálu," vysvětlila Jana Matzenauerová.

Pilotním projektem tak město Olomouc a Technické služby města Olomouce nadále naplňují novou legislativní úpravu, která je platná v oblasti odpadového hospodářství.

 

2023 Jaksetociodpady.cz • Všechna práva vyhrazena.
tvorba webu IdeaTech